RPM300ZF5R00S
MFR.Part #
RPM300ZF5R00S
JLCPCB Part #
C381343
Description
300W 5Ω Planar Non-Inductive Power Resistor ±1% ±100ppm/℃ SOT-227 Aluminum Case/Porcelain Tube Resistance ROHS