PTFR0805B5K36P9
MFR.Part #
PTFR0805B5K36P9
JLCPCB Part #
C2849287
Description
-55℃~+155℃ 130mW 150V 5.36kΩ Thin Film Resistor ±0.1% ±25ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS