PTFR0603Q20K0N9
MFR.Part #
PTFR0603Q20K0N9
JLCPCB Part #
C23067431
Package
0603
Description
-55℃~+155℃ 100V 100mW 20kΩ Thin Film Resistor ±0.02% ±10ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS