HPCR0402F5K60K9
MFR.Part #
HPCR0402F5K60K9
JLCPCB Part #
C365033
Description
-55℃~+125℃ 100mW 5.6kΩ 50V Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS