AECR0805F82R0K9
MFR.Part #
AECR0805F82R0K9
JLCPCB Part #
C352172
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 82Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS