NP50N04YUK-E1-AY
Extended
Manufacturer
RENESAS
MFR.Part #
NP50N04YUK-E1-AY
JLCPCB Part #
C3278129
Package
HSON-8(5x5.4)
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 240pF 3.2nF 4.8mΩ@10V 40V 450pF 4V 50A 57nC 97W N-Channel HSON-8(5x5.4) MOSFETs ROHS