RSM120080Z
Extended
Manufacturer
REASUNOS
MFR.Part #
RSM120080Z
JLCPCB Part #
C5371983
Package
TO-247-4
Description
-40℃~+150℃ 1.2kV 1.475nF 11pF 166W 2.4V 36A 79nC 80mΩ@20V N-Channel TO-247-4 Silicon Carbide Field Effect Transistor (MOSFET) ROHS