RTT0282R0FTH
MFR.Part #
RTT0282R0FTH
JLCPCB Part #
C4143
Description
-55℃~+155℃ 50V 62.5mW 82Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS