SBT40100VCT
Extended
Manufacturer
PANJIT International
MFR.Part #
SBT40100VCT
JLCPCB Part #
C142331
Package
TO-220
Description
-55℃~+150℃ 1 Pair Common Cathode 100V 120uA@100V 250A 40A 700mV@20A TO-220 Schottky Diodes ROHS