P6SMBJ6.5CA
Extended
Manufacturer
PANJIT International
MFR.Part #
P6SMBJ6.5CA
JLCPCB Part #
C2992457
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 11.2V 1mA 53.6A 6.5V 600W 7.22V Bidirectional IEC 61000-4-2 TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS