EEVTG1H102M
MFR.Part #
EEVTG1H102M
JLCPCB Part #
C401986
Package
SMD
Description
-40℃~+125℃ 1000uF 140mΩ@100kHz 2000hrs@125℃ 50V 950mA@100kHz ±20% SMD Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS