EEV-EB2E330SM
MFR.Part #
EEV-EB2E330SM
JLCPCB Part #
C2163000
Package
SMD,D18xL16.5mm
Description
-25℃~+105℃ 17mm 18mm 250V 308mA@120Hz 33uF 5000hrs@105℃ ±20% SMD,D18xL16.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS