EEVEB2E220SM
MFR.Part #
EEVEB2E220SM
JLCPCB Part #
C401952
Package
SMD
Description
-25℃~+105℃ 22uF 250V 308mA@120Hz 5000hrs@105℃ ±20% SMD Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS