EEU-FR0J682SB
MFR.Part #
EEU-FR0J682SB
JLCPCB Part #
C1590243
Package
Plugin,D16xL20mm
Description
-40℃~+105℃ 10000hrs@105℃ 16mm 17mΩ 2.64A@120Hz 20mm 6.3V 6800uF 7.5mm ±20% Plugin,D16xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS