EEU-FK1E271
MFR.Part #
EEU-FK1E271
JLCPCB Part #
C1584120
Package
Plugin,D8xL11.5mm
Description
-55℃~+105℃ 11.5mm 25V 270uF 3.5mm 3000hrs@105℃ 630mA@100kHz 8mm ±20% Plugin,D8xL11.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS