EEHZC1V271P
MFR.Part #
EEHZC1V271P
JLCPCB Part #
C128517
Package
SMD,D10xL10.2mm
Description
-55℃~+125℃ 20mΩ 270uF 300mA@100Hz 35V 4000hrs@125℃ ±20% SMD,D10xL10.2mm Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors ROHS