EEHZC1K470V
MFR.Part #
EEHZC1K470V
JLCPCB Part #
C454280
Package
SMD,D10xL10.5mm
Description
-55℃~+125℃ 10.5mm 10mm 4000hrs@125℃ 47uF 80V ±20% SMD,D10xL10.5mm Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors ROHS