EEHZC1E331P
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
EEHZC1E331P
JLCPCB Part #
C178641
Package
SMD,D10xL10.2mm
Description
-55℃~+125℃ 20mΩ 25V 300mA@100Hz 330uF 4000hrs@125℃ ±20% SMD,D10xL10.2mm Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors ROHS