EEHZC1E221P
MFR.Part #
EEHZC1E221P
JLCPCB Part #
C128444
Package
SMD,D8xL10.2mm
Description
-55℃~+125℃ 220uF 240mA@100Hz 25V 27mΩ 4000hrs@125℃ ±20% SMD,D8xL10.2mm Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors ROHS