EEETG1J470UP
MFR.Part #
EEETG1J470UP
JLCPCB Part #
C401887
Package
SMD,D8xL10.2mm
Description
-40℃~+125℃ 10.2mm 100mA@100kHz 1Ω@100kHz 2000hrs@125℃ 47uF 63V 8mm ±20% SMD,D8xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS