EEETG1E101P
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
EEETG1E101P
JLCPCB Part #
C178625
Package
SMD
Description
-40℃~+125℃ 100uF 197mA@100kHz 2000hrs@125℃ 25V 500mΩ@100kHz ±20% SMD Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS