EEE-TC1C221V
MFR.Part #
EEE-TC1C221V
JLCPCB Part #
C2163883
Package
SMD,D8xL10.5mm
Description
-40℃~+125℃ 10.8mm 16V 200mΩ@100kHz 220uF 3000hrs@125℃ 410mA@100kHz 8mm ±20% SMD,D8xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS