EEEHP0J470P
MFR.Part #
EEEHP0J470P
JLCPCB Part #
C413676
Package
SMD,D6.3xL5.8mm
Description
-40℃~+105℃ 2000hrs@105℃ 35mA@120Hz 47uF 6.1mm 6.3V 6.3mm ±20% SMD,D6.3xL5.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS