EEEFK2A101AM
MFR.Part #
EEEFK2A101AM
JLCPCB Part #
C178569
Package
SMD,D16xL16.5mm
Description
-55℃~+105℃ 100V 100uF 16mm 17mm 5000hrs@105℃ 594.8mA@120Hz ±20% SMD,D16xL16.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS