EEE-FK1C102SV
MFR.Part #
EEE-FK1C102SV
JLCPCB Part #
C5686929
Package
SMD,D10xL10.8mm
Description
-55℃~+105℃ 10.8mm 1000uF 10mm 16V 2000hrs@105℃ 552.5mA@120Hz 80mΩ@100kHz ±20% SMD,D10xL10.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS