EEE-FK1C101V
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
EEE-FK1C101V
JLCPCB Part #
C2165766
Package
SMD,D6.3xL6.1mm
Description
-55℃~+105℃ 100uF 16V 2000hrs@105℃ 240mA@100kHz 360mΩ@100kHz 6.3mm 6.4mm ±20% SMD,D6.3xL6.1mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS