EEEFK0J470R
MFR.Part #
EEEFK0J470R
JLCPCB Part #
C336203
Package
SMD
Description
-55℃~+105℃ 120mA@120Hz 2000hrs@105℃ 47uF 6.3V ±20% SMD Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS