EEEFC1V6R8R
MFR.Part #
EEEFC1V6R8R
JLCPCB Part #
C336356
Package
SMD,D5xL5.4mm
Description
-40℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 35V 5.4mm 5mm 6.8uF 71.25mA@120Hz ±20% SMD,D5xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS