80SXV27M
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
80SXV27M
JLCPCB Part #
C542600
Package
SMD,D8xL11.9mm
Description
-55℃~+125℃ 1000hrs@125℃ 11.9mm 27uF 3.2mm 35mΩ@100kHz 780mA@100kHz 80V 8mm Polymer ±20% SMD,D8xL11.9mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS