6SVT390M
MFR.Part #
6SVT390M
JLCPCB Part #
C1518241
Package
SMD,D8xL7mm
Description
-55℃~+125℃ 161mA@120Hz 2000hrs@105℃ 22mΩ 390uF 6.3V 7mm 8mm Polymer ±20% SMD,D8xL7mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS