6SVP120MV
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
6SVP120MV
JLCPCB Part #
C3275751
Package
SMD,D6.3xL6mm
Description
-55℃~+105℃ 120uF 139mA@120Hz 17mΩ 2000hrs@105℃ 6.3V 6.3mm 6mm Polymer ±20% SMD,D6.3xL6mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS