SMCJ85CA
Extended
Manufacturer
PAKER
MFR.Part #
SMCJ85CA
JLCPCB Part #
C3012590
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 104V 11A 137V 1uA 85V Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS