SMBJ16CA
Extended
Manufacturer
PAKER
MFR.Part #
SMBJ16CA
JLCPCB Part #
C3012509
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 16V 19.7V 1uA 23.1A@10/1000us 26V 600W@10/1000us Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS