G5V-1-DC24
Extended
Manufacturer
Omron Electronics
MFR.Part #
G5V-1-DC24
JLCPCB Part #
C28694
Package
DIP,12.5x7.5mm
Description
-40℃~+70℃ 100mΩ 150mW 1A 24V 3.84kΩ 500mA@125VAC、1A@24VDC 5ms 5ms 60V@DC、125V@AC A set of conversions: 1C (Single-pole Double-throw Conversion) Silver + Gold Plated DIP,12.5x7.5mm Signal Relays ROHS