KDV12FR560ET
Extended
Manufacturer
Ohmite
MFR.Part #
KDV12FR560ET
JLCPCB Part #
C2442655
Package
1206
Description
3.16A 500mW 560mΩ Current Sense Resistor SMD ±1% ±50ppm/℃ 1206 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS