KDV08FR560ET
MFR.Part #
KDV08FR560ET
JLCPCB Part #
C2442590
Description
2.24A 250mW 560mΩ Current Sense Resistor SMD ±1% ±50ppm/℃ 0805 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS