KDV06FR270ET
MFR.Part #
KDV06FR270ET
JLCPCB Part #
C2442639
Description
200mW 270mΩ 2A Current Sense Resistor SMD ±1% ±50ppm/℃ 0603 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS