KDV06FR200ET
Extended
Manufacturer
Ohmite
MFR.Part #
KDV06FR200ET
JLCPCB Part #
C2442636
Package
0603
Description
200mW 200mΩ 2A Current Sense Resistor SMD ±1% ±50ppm/℃ 0603 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS