F20J500E
Extended
Manufacturer
Ohmite
MFR.Part #
F20J500E
JLCPCB Part #
C6245567
Package
Plugin
Description
20W 500Ω Wirewound Resistor ±260ppm/℃ ±5% Plugin Aluminum Case/Porcelain Tube Resistance ROHS