F20J1R0E
Extended
Manufacturer
Ohmite
MFR.Part #
F20J1R0E
JLCPCB Part #
C5700722
Package
Plugin
Description
1Ω 20W Wirewound Resistor ±400ppm/℃ ±5% Plugin Aluminum Case/Porcelain Tube Resistance ROHS