C300KR10E
Extended
Manufacturer
Ohmite
MFR.Part #
C300KR10E
JLCPCB Part #
C6137283
Package
Plugin
Description
100mΩ 300W Wirewound Resistor ±10% ±400ppm/℃ Plugin Aluminum Case/Porcelain Tube Resistance ROHS