40/70MK10K50DE
Extended
Manufacturer
Ohmite
MFR.Part #
40/70MK10K50DE
Description
10.5kΩ 40W Wirewound Resistor ±10% ±90ppm/℃ - Aluminum Case/Porcelain Tube Resistance ROHS