SMBJ180CA
Extended
Manufacturer
OTW
MFR.Part #
SMBJ180CA
JLCPCB Part #
C20883207
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 180V 1uA 2.1A 222V 292V 600W@10/1000us Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS