SMBJ160CA
Extended
Manufacturer
OTW
MFR.Part #
SMBJ160CA
JLCPCB Part #
C20883206
Package
SMB(DO-214AA)
Description
160V 197V 1uA 2.3A 259V 600W@10/1000us Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS