SMAJ160CA
Extended
Manufacturer
OTW
MFR.Part #
SMAJ160CA
JLCPCB Part #
C20883169
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-55℃~+150℃ 1.5A 1.5nF 160V 197V 1uA 259V 400W@10/1000us Bidirectional TVS SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS