UZG0J330MCL1GB
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UZG0J330MCL1GB
JLCPCB Part #
C2165742
Package
SMD,D5xL3.9mm
Description
-40℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 26mA@120Hz 3.9mm 33uF 5mm 6.3V ±20% SMD,D5xL3.9mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS