UWR0J560MCL1GB
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UWR0J560MCL1GB
JLCPCB Part #
C2165004
Package
SMD,D5xL5.4mm
Description
-40℃~+85℃ 2000hrs@85℃ 52mA@120Hz 56uF 6.3V ±20% SMD,D5xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS