UVY0J223MHD
MFR.Part #
UVY0J223MHD
JLCPCB Part #
C1590599
Package
Plugin,D18xL35.5mm
Description
-55℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 18mm 2.28A@120Hz 22000uF 35.5mm 6.3V 7.5mm ±20% Plugin,D18xL35.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS