UVY0J103MHD1TN
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UVY0J103MHD1TN
JLCPCB Part #
C5112401
Package
Plugin,D16xL27mm
Description
-55℃~+105℃ 1.65A@120Hz 10000uF 1000hrs@105℃ 16mm 27mm 6.3V 7.5mm ±20% 插件,D16xL27mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS