UVR2C330MPD1TD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UVR2C330MPD1TD
JLCPCB Part #
C1588674
Package
Plugin
Description
-40℃~+85℃ 10mm 160V 2000hrs@85℃ 205mA@120Hz 33uF 5mm ±20% Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS